Ieteikums, kā pagatavot gardus pelēkos zirņus:

PELĒKIE ZIRŅI AR KŪPINĀTU GAĻU UN SĪPOLIEM

Tev būs nepieciešams:
•  500g mizotu sīpolu
•  500g karsti kūpinātas cūkgaļas
•  Ezerkauliņi pelēkie zirņi vārīti, 2kg iepakojums
•  eļļa cepšanai

Sīpolus un gaļu sagriez kubiņos. Uz pannas sakarsētā eļļā apcep sīpolus kamēr zeltaini brūni, tad pievieno gaļu un apcep, kamēr gaļa gatava (apmēram 10 minūtes). Pelēkos zirņus  izņem no iepakojuma un ieber katliņā, tad pievieno apceptos sīpolus un gaļu. Visu uzsildi uz mazas liesmas un sildīšanas laikā visu laiku apmaisi, lai masa sasiltu vienmērīgi un samaisītos. Kad masa pietiekoši karsta, sadali pa porcijām. Pasniedz kopā ar kefīru.

Ja vēlies pasniegt zirņus atsevišķi un mērci atsevišķi, tad zirņus ieber katliņā, pievieno nedaudz ūdens (100-150ml), uzliec katlam vāku un uz mazas liesmas uzsildi līdz vajadzīgajai temperatūrai, vairākas reizes pamaisot, lai zirņi sasilst vienmērīgi.

Lai pagatavotu atsevišķu porciju iesakām izmantot mikroviļņu krāsni: zirņus ieber traukā, kas paredzēts lietošanai mikroviļņu krāsnī, uzliec iepriekš saceptus sīpolus ar gaļu, vai arī kādu citu mērci pēc izvēles un uzsildi 2 minūtes (jauda 700W).

Ja vārītos zirņus nevar izlietot uzreiz, iesakām zirņus sadalīt pa porcijām, iepakot saldēšanai paredzētos traukos un iesaldēt. Katru iesaldēto porciju pēc vajadzības var atsildīt un pagatavot mikroviļņu krāsnī vai katliņā. Iesaldētos zirņus iesakām izmantot 6 mēnešu laikā.

Lai labi garšo!